بهترین منابع آیلتس📚 را با همیارزبان بشناسید.

بهترین منابع آیلتس📚 را با همیارزبان بشناسید.

با شناخت بهترین منابع آیلتس بهتر می‌توانید برای این آزمون بین‌المللی آماده شوید، تمام سوالات ساده و پیچیده آیلتس را بدون کوچک‌ترین مشکلی پاسخ دهید و نمره خوبی در این امتحان بگیرید.

جدول محتوایی

شناخت بهترین منابع آیلتس، به متقاضیان این آزمون بین المللی کمک می‌کند تا سوالات ساده و پیچیده آزمون آیلتس را بهتر بشناسند و در این آزمون بین المللی نمره بهتری به دست بیاورند.

 

 

با توجه به اینکه تسلط به انگلیسی برای افرادی که در کشورهای غیر انگلیسی زبان زندگی می‌کنند معمولا کم است؛ کسانی که می‌خواهند میزان مهارت خودشان در زبان انگلیسی را برای حضور در دانشگاه‌های بین‌المللی یا کار و مهاجرت به یک کشور دیگر نشان دهند باید در آزمون‌هایی که به این منظور تعیین شده شرکت کنند. آیلتس یکی از این آزمون‌های بین‌المللی است که برای سنجش مهارت‌های گفتاری، نوشتاری، خوانایی و مکالمه افراد غیر انگلیسی‌زبان برگزار می‌شود.

 

 

 

برای موفقیت در آیلتس باید بدانید که سوالات این آزمون طبق چه ساختاری ارائه می‌شوند و منظور طراح از آن‌ها چیست! البته درک الگوی اصلی سوالات آیلتس فقط در صورتی ممکن است که بهترین منابعی که برای این آزمون بین‌المللی در نظر گرفته شده را مطالعه کنید. 

 

 

همیارزبان به عنوان یکی از بهترین سایت‌های فعال در زمینه آموزش آیلتس و برگزاری کلاس آیلتس، این امکان را برای متقاضیان امتحان آیلتس فراهم کرده که بهترین منابع آزمون آیلتس را از طریق این وب سایت بشناسند. اگر برای شروع مطالعه آیلتس برنامه‌ریزی می‌کنید و این آزمون بین‌المللی را در پیش رو دارید، با همیارزبان همراه شوید و با منابعی که برای این آزمون بین المللی در نظر گرفته شده آشنا شوید.

 

 

 

معرفی بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس

 

منابع آزمون آیلتس در نمونه‌های مختلفی طراحی شده‌اند. منابع کاغذی که به شکل کتاب آمادگی آیلتس و... هستند نسبت به سایر منابع طرفداران بیشتری دارند و متقاضیان آیلتس با مطالعه دقیق و عمیق آن‌ها می‌توانند تا حد مناسبی با سوالات آیلتس و نحوه پاسخ‌دهی به آن‌ها آشنایی پیدا کنند. به همین دلیل، همیارزبان در این بخش لیست کتاب‌های پرطرفدار آیلتس را برایتان آورده است تا برای آمادگی آیلتس از آن‌ها کمک بگیرید.

 

 

 

 

1) کتاب Common Mistakes at IELTS Advanced And How to Avoid Them

 

یکی از مواردی که باعث کم شدن نمره امتحان آیلتس متقاضیان می‌شود اشتباهات تکراری در این آزمون است. این اشتباهات معمولاً برای اغلب کسانی که در این آزمون بین‌المللی شرکت می‌کنند وجود دارد؛ و کتاب Common Mistakes at IELTS به متقاضیان کمک می‌کند تا این خطاها را بهتر بشناسند و آن‌ها را در آزمون آیلتس تکرار نکنند.

 

 

این کتاب در کنار سایر منابع آموزشی آیلتس می‌تواند یک منبع عالی برای شناخت اشتباهات گرامری و تقویت گرامر و مهارت خواندن و پاسخ‌دهی به سوالات گمراه‌کننده آیلتس باشد. در این کتاب اشتباهاتی که در هر چهار مهارت آیلتس برای متقاضیان رخ می‌دهد آورده شده و می‌توانید با شناخت این اشتباهات از تکرار آن‌ها و کم شدن نمره خودتان در آیلتس پیشگیری کنید.

 

 

2) کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced

 

بدون داشتن دانش لغوی یا شناخت کلمات هر زبانی صحبت کردن به آن زبان سخت است. به همین خاطر یکی از بهترین منابع آیلتس که این روزها توسط متقاضیان استفاده می‌شود Cambridge Vocabulary for IELTS است. 

 

 

این کتاب برای کسانی که می‌خواهند زبان انگلیسی خودشان را تقویت کنند هم مفید است. متقاضیان آیلتس با مطالعه این منبع آموزشی می‌توانند دایره واژگان یا لغات خودشان را تقویت کنند و تمرین‌های متنوعی را برای یادگیری عمیق این لغات انجام دهند.

 

 

پیشنهاد می‌کنیم برای یادگیری بهتر و آمادگی آزمون آیلتس این منبع را به همراه Cambridge Grammar for IELTS و The Official Cambridge Guide to IELTS مطالعه کنید.

 

 

3) کتاب Cambridge Grammar for IELTS

 

برای اینکه در امتحان آیلتس موفق شوید لازم است که گرامرهای زبان انگلیسی را خوب بلد باشید. یکی از روش‌های تقویت گرامر استفاده بهتر از منابع آیلتس است. کتاب Cambridge Grammar for IELTS را می‌توان به عنوان یکی از بهترین منابع آیلتس در نظر گرفت که گرامر را از مبتدی تا پیشرفته به زبان‌آموزان آموزش می‌دهد. با کمک این کتاب می‌توانید نقاط ضعفی که در گرامر انگلیسی دارید را برطرف کنید و برای دریافت نمره عالی در آزمون آیلتس آماده شوید.

 

 

همیارزبان پیشنهاد می‌کند که این کتاب را به همراه دو کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS و The Official Cambridge Guide to IELTS مطالعه کنید. با مطالعه این پکیج جامع می‌توانید بدون مشکل آزمون آیلتس را پشت سر بگذارید و نمره قابل قبولی در این امتحان بگیرید.

 

 

4) کتاب Improve IELTS Writing Skills

 

اغلب زبان‌آموزان در رایتینگ انگلیسی مشکل دارند و نمی‌توانند منظور خودشان را به درستی در نوشته‌هایشان برسانند. به همین خاطر است که در بین بهترین منابع آیلتس مواردی هم برای تقویت مهارت رایتینگ یا نوشتن انگلیسی در نظر گرفته شده است.

 

 

کتاب Improve IELTS Writing Skills دارای متن‌های مختلف و مقاله‌های متنوعی است و می‌تواند شما را برای پشت سر گذاشتن آیلتس جنرال به خوبی آماده کند. در این کتاب بخش‌هایی برای متقاضیان در نظر گرفته شده تا پاسخ خودشان را  با پاسخ‌های آماده سوالات مقایسه کنند و متوجه اشتباهاتشان شوند.

 

 

با توجه به اینکه آزمون رایتینگ در آزمون آیلتس آکادمیک یا آیلتس جنرال متفاوت است، کسانی که می‌خواهند برای آزمون آکادمیک آیلتس آماده شوند باید منابع دیگری که برای تقویت مهارت رایتینگ در این حوزه در نظر گرفته شده را بررسی کنند.

 

 

5) کتاب Mometrix IELTS for General Training and Academic 2021 - 2022

 

اغلب منابعی که در زمینه آمادگی آیلتس ارائه می‌شوند تنها روی یک یا دو مهارت تمرکز دارند؛ بنابراین کسانی که می‌خواهند هر چهار مهارت زبان انگلیسی را برای شرکت در آزمون آیلتس تقویت کنند، با حجم بزرگی از بهترین منابع آیلتس مواجه می‌شوند. 

 

 

برای اینکه بتوانید به طور کلی هر چهار مهارت خودتان را در زبان انگلیسی تقویت کنید، کتاب Mometrix IELTS for General Training and Academic 2021 – 2022 می‌تواند یک انتخاب مناسب برایتان باشد. این کتاب روی هر چهار مهارت رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ زبان انگلیسی تمرکز دارد و با کمک آزمون‌های آزمایشی، متقاضیان را برای موفقیت در آزمون اصلی آیلتس آماده می‌کند.

 

 

معرفی بهترین منابع آنلاین آمادگی آیلتس

 

در گذشته بیشتر منابع آیلتس به شکل کاغذی بودند و متقاضیان آیلتس برای استفاده از آن‌ها باید حتماً منابع مورد نیازشان را خریداری کرده و آن‌ها را همراه خودشان به همه جا می‌بردند؛ اما این روزها به لطف اینترنت داوطلبان می‌توانند از بهترین منابع آیلتس که به صورت آنلاین هستند هم برای تقویت مهارت زبان انگلیسی خودشان کمک بگیرند. 

 

 

 

 

این منابع در اختیار کل دانشجویان در سراسر جهان قرار دارند و متقاضیان آیلتس می‌توانند در هر منطقه‌ای که هستند از طریق گوشی هوشمند یا لپ‌تاپ خودشان به آن‌ها دسترسی داشته باشند. با همیارزبان همراه باشید و منابع آنلاین آیلتس را بشناسید.

 

 

1) کانال یوتیوب IELTS Liz

 

یکی از بهترین منابعی که زبان‌آموزان برای آمادگی آیلتس می‌توانند از آن استفاده کنند کانال یوتیوب IELTS Liz با بیش از یک میلیون سابسکرایبر یا مشترک است. در این کانال یک مدرس حرفه‌ای که بیش از یک دهه آزمونگر آیلتس بوده مهارت‌هایی که برای موفقیت در این آزمون بین‌المللی نیاز است را تدریس می‌کند.

 

 

با سابسکرایب (subscribe) کردن این کانال می‌توانید مهارت‌های اسپیکینگ، رایتینگ و لیسنینگ خودتان را تقویت کنید و تکنیک‌های آیلتس را که کمتر شناخته شده‌اند یاد بگیرید. نکاتی که مدرس در این کانال برای آیلتس آکادمیک یا جنرال ارائه می‌کند کلیدی و مهم هستند و ویدئوها به نحوی تنظیم شده‌اند که طولانی و خسته کننده نباشند. 

 

 

اگر می‌خواهید به طور روزانه برای شرکت در آزمون آیلتس مطالعه کنید، این کانال یوتیوب می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد. در پلی لیست این کانال چهار قسمت قرار دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی‌تان استفاده کنید:

 

 

- Popular IELTS Lessons

 

- IELTS Speaking

 

- IELTS Writing Task 1 & 2

 

- IELTS Listening

 

 

2) کانال یوتیوب E2 IELTS

 

یکی دیگر از بهترین منابع آیلتس آنلاین کانال یوتیوب E2 IELTS است. این کانال هم بیش از یک میلیون نفر سابسکرایبر دارد و حاوی فیلم‌های متنوعی برای تقویت هر چهار مهارت شرکت کنندگان در آزمون بین‌المللی آیلتس است. اگر قصد ثبت نام در آزمون‌های ماک آیلتس را دارید هم می‌توانید از این کانال به عنوان یک منبع آموزشی عالی استفاده کنید. 

 

 

در این کانال تمامی درس‌ها به زبان انگلیسی هستند و افرادی که تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارند مدیریت کانال را بر عهده دارند. با کانال یوتیوب E2 IELTS می‌توانید زبان انگلیسی را به جذاب‌ترین و سرگرم کننده‌ترین نحو ممکن یاد بگیرید و برای آزمون آیلتس آماده شوید.

 

 

3) کانال یوتیوب IELTS Advantage

 

در کانال یوتیوب IELTS Advantage آموزش‌های متنوعی برای هر چهار مهارت آیلتس یعنی اسپیکینگ، رایتینگ، لیسنینگ و رایتینگ در نظر گرفته شده است؛ بنابراین متقاضیان آیلتس با دنبال کردن آموزش‌های دسته‌بندی‌شده این کانال می‌توانند زبان انگلیسی خودشان را تقویت کرده و برای آزمون آیلتس آماده شوند.

 

 

در کانال یوتیوب IELTS Advantage آموزش‌هایی برای تقویت دایره لغات و گرامر هم در نظر گرفته شده؛ و متقاضیان می‌توانند از فیلم‌های آموزشی متنوع و پادکست‌هایی که در این کانال برای تقویت زبان انگلیسی معرفی  شده به عنوان بهترین منابع آیلتس استفاده کنند.

 

 

4) کانال یوتیوب Learn English with Emma

 

کانال یوتیوب Learn English with Emma توسط یک مدرس حرفه‌ای آیلتس به نام Emma از پلتفرم engVid اداره می‌شود. این کانال یوتیوب از اصول اولیه آیلتس تا نکات و ترفندهای پیشرفته‌ای که برای موفقیت در این آزمون بین‌المللی نیاز است را آموزش می‌دهد. 

 

 

با کمک این کانال یوتیوب می‌توانید هر چهار مهارت انگلیسی را برای موفقیت در هر دو آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک یاد بگیرید. Emma در این کانال روش‌های کسب نمره عالی در بخش‌های ریدینگ و لیسنینگ را به زبان‌آموزان نشان می‌دهد و با استفاده از آموزش‌های ارائه شده توسط او می‌توانید در این بخش‌های آزمون آیلتس نمره خیلی خوبی را به دست بیاورید.

 

 

5) کانال یوتیوب IELTS-Simon

 

به نظر شما آزمونگرهای آیلتس روی چه بخش‌هایی بیشتر تمرکز دارند و چه نکاتی را موقع امتحان برای دادن نمره عالی مد نظر قرار می‌دهند؟ جواب این سوال را می‌توانید در کانال یوتیوب IELTS-Simon که توسط یک مدرس و آزمونگر واقعی آیلتس اداره می‌شود بگیرید.

 

 

در این کانال سایمون سوالات متنوعی را برای آمادگی آیلتس مطرح می‌کند و منابع رایگان زیادی در اختیار زبان‌آموزان می‌گذارد تا زبان انگلیسی را با هدف موفقیت در آیلتس یاد بگیرند. در این کانال می‌توانید از مشاوره‌های سایمون برای موفقیت در آیلتس استفاده کنید و این آزمون بین‌المللی را به خوبی پشت سر بگذارید.

 

 

و در انتها...

 

 

در این مطلب منابعی که می‌تواند برای آمادگی آیلتس و کسب نمره بهتر در این آزمون بین‌المللی کمکتان کنند را آورده‌ایم. برای مطالعه هر کدام از این منابع باید دانش زبان انگلیسی عمومی خوبی داشته باشید. همچنین باید از  راهنمایی اساتیدی که در حوزه تدریس آیلتس فعال هستند استفاده کنید تا تمام نکاتی که برای موفقیت در آیلتس لازم است را یاد بگیرید.

 

 

همیارزبان این امکان را برای متقاضیان آیلتس فراهم کرده است که در کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنند و هر چهار مهارت آیلتس را در کنار بهترین اساتید آیلتس یاد بگیرند. در این کلاس‌ها تمرکز اصلی اساتید زبان روی تقویت مهارت‌های متقاضیان آیلتس برای رسیدن به نمره عالی در این آزمون بین‌المللی است.

 

 

برای شرکت در کلاس آیلتس می‌توانید همین حالا از طریق سایت همیارزبان بهترین اساتیدی که در این زمینه فعال هستند را پیدا کرده و برای شروع یادگیری آیلتس طبق بهترین منابع آیلتس اقدام کنید. در این کلاس‌ها اساتید همیارزبان منابع دیگری که برای تقویت مهارت‌های هر متقاضی نیاز است را هم به او معرفی می‌کنند، تا مشکلاتی که در هر کدام از مهارت‌ها برای متقاضی آیلتس وجود دارد برطرف شود و با آمادگی کافی این آزمون بین‌المللی را پشت سر بگذارد.

 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-91307646
آیا منابع آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال متفاوت هستند؟
با توجه به تفاوت‌هایی که در دو بخش آیلتس جنرال و آکادمیک وجود دارد، منابعی که برای این دو آموزن باید مطالعه کنید هم متفاوت هستند.
مطالعه منابع آیلتس به تنهایی برای موفقیت در این آزمون کافی است؟
مطالعه منابع آیلتس می‌تواند برای آمادگی و شرکت در این امتحان کمک کننده باشد، اما بدون همراهی استادهای حرفه‌ای آیلتس نمی‌توانید بهره لازم را از این منابع ببرید و نمره خوبی در این امتحان بگیرید.
منابع آنلاین آیلتس بهتر هستند یا کتاب‌های آیلتس؟
توصیه می‌شود که هر دو منبع را کنار هم مطالعه کنید تا ذهنیت بهتری درباره سوالات آیلتس و نحوه پاسخ‌دهی به آن‌ها پیدا کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد